היערכות אל מול התפשטות נגיף הקורונה

updates on the spread of the Corona Virus >

 

לקהילת אוניברסיטת תל אביב שלום רב,

 

אנו ממשיכים לעקוב בקביעות אחר ההתפתחויות והעדכונים על התפשטות וירוס קורונה (COVID-19) ונבקש ליידע אתכם בהוראות שלהלן אשר הותאמו לעבודת האוניברסיטה על בסיס הנחיות משרד הבריאות:

 

1. מבקרים שנכנסים לישראל

  • לאור ההתפתחויות, משרד הבריאות הוסיף את איטליה לרשימת אזהרות המסע. כל מבקר שעזב את איטליה מאז  13.2.2020 נדרש להיות בבידוד ביתי למשך 14 ימים מיום חזרתו.  הוראה זו חלה גם על טיסות קונקשיין דרך איטליה.
  • מגבלה זו מגיעה בנוסף לרשימת האזורים הקודמת המחייבת בידוד ביתי: סין ודרום קוריאה (כולל טיסות קונקשיין) ותאילנד, הונג קונג, סינגפור, מקאו, יפן, צרפת, גרמניה, שוויץ, ספרד, אנדורה, סן מרינו ואוסטריה (למעט טיסות קונקשיין).
  • קהילת האוניברסיטה (עובדים וסטודנטים) ואורחיה מתבקשים למלא אחר הנחיות אלה וכל הנחייה מחייבת נוספת שמוציא משרד הבריאות. הנכם מתבקשים להישאר מעודכנים בהתפתחויות - מדינות ואזורים נוספים עשויים להתווסף לרשימה זו בימים הקרובים.
  • קיימות מגבלות על כניסה לישראל למי שאינו אזרח ישראלי המגיע מאזורים אלה. לכן יש להמליץ ​​למבקרים אלו לדחות את ביקורם, ובמקרים חריגים להישאר בהסגר במשך 14 יום במדינה שלישית לגביה אין  אזהרת מסע ולהחזיק בהוכחה על זמן שהייה זה. באופן כללי יש לייעץ למבקרים לעקוב מקרוב אחר עדכוני משרד הבריאות.
  • כל מי שנדרש להסגר ביתי לפי ההנחיות, בין שהוא אזרח ישראלי או לא, חייב לדווח על מעמדו למשרד הבריאות על ידי מילוי טופס זה באתר האינטרנט של משרד הבריאות או טלפונית למוקד 5400*. נבקש מכולם לכבד ולקיים באופן מלא את הנחיות משרד הבריאות.

 

2. חברי קהילת האוניברסיטה המתכננים לנסוע לחו"ל

  • לסטודנטים שמתכננים ללמוד מחוץ לישראל בסמסטר הקרוב, במסגרת חילופי סטודנטים, אך טרם טסו, אנו ממליצים לשקול מחדש את נסיעתם. במידה ויחליטו שלא לנסוע, אוניברסיטת תל אביב תעשה כל מאמץ לאפשר להם להיות משובצים בקורסים הרלוונטיים שיחלו באוניברסיטה בסמסטר הנוכחי. סטודנטים המחליטים להמשיך את הסמסטר בחו"ל מתבקשים לכבד את הנהלים המקומיים המועברים על ידי האוניברסיטה המארחת או הרשות המקומית.
  • משלחות וסיורים לימודיים מאורגנים של האוניברסיטה לחו"ל מושהים בשלב זה עד סוף הסמסטר.
  • סגל אקדמי  - כל חברי הסגל מתבקשים להשהות באופן מוחלט נסיעות לאזורים האמורים ברשימת אזהרת המסע של משרד הבריאות. בנוסף, סגל אקדמי המלמד במהלך הסמסטר הנוכחי מתבקש לבטל כרגע כל נסיעה לחו"ל. במקרים חריגים ניתן לפנות לרקטור האוניברסיטה לבקשת אישור מיוחד לנסיעה כאמור.
  • סגל מנהלי -  נסיעות לחו"ל במסגרת האוניברסיטה מושהות עד סוף הסמסטר. במקרים חריגים ניתן לפנות למשרד מנכ"ל האוניברסיטה לבקשת אישור מיוחד לנסיעה כאמור.
  • על פי הנחיות משרד הבריאות, אנו ממליצים לכם לשקול להימנע מנסיעות אישיות לחו"ל בתקופה הקרובה.

 

3. כנסים בינלאומיים

יש לבטל כנסים בינ"ל באוניברסיטה בהשתתפות מספר משמעותי של אורחים ומרצים מחו"ל. בשלב זה ההנחיה בנושא זה באוניברסיטה חלה עד סוף אפריל, אך היא צפויה להיות מוארכת גם להמשך הסמסטר, נא היערכותכם בהתאם. במקרים חריגים, ניתן לפנות בבקשה מיוחדת דרך הנהלת הפקולטה.

 

חברי סגל שחזרו מכנסים בינלאומיים, בהם השתתפו אורחים ממספר רב של מדינות, גם אם התקיימו במדינה שאיננה ברשימת אזהרת המסע, נדרשים להיכנס לבידוד ביתי למשך 14 יום בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

 

4. למידה מרחוק

היחידות האקדמיות באוניברסיטת תל-אביב מתבקשות לעשות מאמץ ככל האפשר על מנת להיערך לפתרונות למידה מרחוק (במיוחד, אך לא רק, לסטודנטים שאינם יכולים להשתתף בשיעורים בגלל צורך בבידוד).  יחידת Virtual TAU  תנחה יחידות אקדמיות הזקוקות לעזרה בנושא זה.

 

ביה"ס הבינ"ל של אוניברסיטת תל אביב מרכז מטעם הנהלת האוניברסיטה את כל נושא ההיערכות בנושא מניעת התפשטות נגיף הקורונה בקמפוס, עבור כל חברי קהילת האוניברסיטה. אנא אל תהססו לפנות לכל שאלה בנושא באמצעות טופס זה. ניתן גם לפנות טלפונית למשרד בית הספר הבינלאומי במספר 03-6408118.

 

חשוב להדגיש ששאר פעילות האוניברסיטה בישראל מתקיימת כרגיל,  ושאנחנו שואפים לשמור על שגרה. מנכ"ל משרד הבריאות הנחה את ראשי האוניברסיטאות כי בשלב זה ניתן לפתוח את הלימודים ולקיים את סמסטר ב' כסדרו.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>