פרופ' חנה לרנר מונתה לראשת בית הספר למדעי המדינה, ממשל ויחסים בין-לאומיים

היא מחליפה בתפקידה את פרופ' יוסי שיין

17 ספטמבר 2020
פרופ' חנה לרנר
פרופ' חנה לרנר

פרופ' לרנר היא פרופסור חבר בבית הספר למדעי המדינה, ממשל ויחסים בין לאומיים. מחקריה עוסקים בכתיבת חוקות מפרספקטיבה השוואתית, בסוגיות של דת ודמוקרטיה, ובשאלות של צדק גלובלי וזכויות עובדים בשרשראות יצור על-לאומיות. את הדוקטורט שלה כתבה באוניברסיטת קולומביה, ניו יורק. פרופ' לרנר הייתה חוקרת אורחת באוניברסיטת פרינסטון, באוניברסיטת מסצ'וסטס, אמהרסט ובמכון ללימודים מתקדמים באוניברסיטת בילפלד בגרמניה, שם הובילה קבוצת מחקר בינלאומית בנושא דת וחוקות. בעבר כיהנה פרופ' לרנר כסגנית מנהל בית הספר למנהיגות חינוכית במכון מנדל בירושלים. כמו כן, הייתה המנהלת-מייסדת של מחלקת החדשות של רדיו דרום. 

 

פרופ' יוסי שיין כיהן כראש החוג למדעי המדינה בין השנים 1999-1996 וכעת מסיים את תפקידו כראש בית הספר למדעי המדינה, ממש ליחסים בין-לאומיים. פרופ' שיין היה המייסד ועמד בראש התכנית "ציוויליזציה יהודית" בבית הספר לשירות החוץ באוניברסיטת ג'ורג'טאון. הוא שימש כחבר בוועדה לתכנון ולתקצוב וב-2017 מונה כיו"ר ועדת ההיגוי של ות"ת ומל"ג למדעי הרוח. פרופ' שיין זכה בפרס האגודה האמריקאית למדע המדינה וגן בפרס ספר השנה מטעם האיגוד הישראלי למדע המדינה.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, רחוב חיים לבנון 30, 6997801.
UI/UX Basch_Interactive