פרופ' אריאל פורת

ניווט מהיר:

מידע כללי

פרופ' אריאל פורת הוא נשיאה התשיעי של אוניברסיטת תל אביב. את התואר הראשון במשפטים קיבל מאוניברסיטת תל אביב, ובה המשיך ללמוד במסלול ישיר לתואר שלישי. לאחר קבלת התואר השלישי היה עמית מחקר באוניברסיטת ייל. בשנת 1990 הצטרף לסגל הפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב והוא מופקד הקתדרה למשפט פרטי ע"ש אלן פוהר. הוא חבר באקדמיה הישראלית הלאומית למדעים.

 

תחומי המחקר העיקריים של פרופ' פורת הם דיני נזיקין, דיני חוזים וניתוח כלכלי של המשפט. בתחומים אלו פרסם ספרים ומאמרים רבים. הוא היה במשך כחמש עשרה שנה פרופסור אורח קבוע במעמד מיוחד באוניברסיטת שיקגו (2003-2019). כן היה פרופסור אורח באוניברסיטאות סטנפורד, ניו יורק, קולומביה, ברקלי, וירג'יניה וטורונטו. שלוש שנים היה חבר בהנהלת האגודה האמריקנית למשפט ולכלכלה והוא חבר ב-America Law Institute.

 

ארבע שנים (2002-2006) כיהן פרופ' פורת כדיקן הפקולטה למשפטים, ובהנהגתו נוסדו תכניות התואר השני המשותפות של הפקולטה למשפטים עם אוניברסיטת ברקלי ועם אוניברסיטת נורת'ווסטרן. כמו כן ייסד את תכנית הקבלה לתלמידים מצטיינים מן הפריפריה, תחילה בפקולטה למשפטים ולאחר מכן באוניברסיטה כולה. לפני שכיהן כדיקן, עמד פרופ' פורת בראש מרכז-על צגלה למחקר בינתחומי של המשפט (2002-1997), שם ייסד את כתב העת Theoretical Inquiries in Law, המדורג כאחד מכתבי העת המובילים בעולם בתחום התיאוריה של המשפט.

 

פרופ' פורת זכה בפרסים שונים בהם פרס א.מ.ת, פרס מפעל חיים של האגודה האירופאית למשפט וכלכלה, פרס חשין, פרס צלטנר ופרס זוסמן.

 

לשכת הנשיא > 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>